logo2-wp

دلایل بهم ریختگی رنگ تلویزیون

دلایل بهم ریختگی رنگ تلویزیون

دلایل بهم ریختگی رنگ تلویزیون

آیا تاکنون شده است که وقتی تلویزیون را روشن می‌کنید ببینید که رنگ‌های آن با یکدیگر قاطی شده‌اند و به نوعی بهم ریخته‌اند؟ در این مطلب با علت بهم ریختگی رنگ تلویزیون و راهکارهای جلوگیری از بروز این مشکل آشنا میشوید.

 

وارد شدن ضربه

 

خرابی پنل تلویزیون دیگر علت بهم ریختگی رنگ تلویزیون ال جی است. منظور از پنل تلویزیون همان صفحه نمایش تلویزیون است که هفتاد درصد از تلویزیون را تشکیل داده است و به عنوان گران‌ترین قطعه این دستگاه شناخته می‌شود. در صورتی که پنل تلویزیون شما دچار ضربه‌ خوردگی و آب خوردگی شده باشد با مشکل بهم ریختگی رنگ مواجه می‌شود. اکثر اوقات امکان تعمیر پنل تلویزیون وجود ندارد به همین دلیل باید پنل تلویزیون را تعویض کرد.

 

دو رنگ بودن تصویر تلویزیون

 

یکی از انواع خرابی رنگ تلویزیون، دورنگ شدن تصاویر است. در این حالت وقتی تلویزیون روشن می شود، تصاویر به صورت دورنگ مشاهده می شوند. حتی گاهی قسمتی از تصویر تیره و کم نور‌تر از کل تصویر دیده می شود. در این صورت، بک لایت دچار ایراد شده و نیاز به ترمیم این قطعه می باشد. معمولا هنگام خرابی Backlight، نیازی به تعویض پنل نیست. یک تعمیرکار ماهر می تواند ضمن تعمیر بک لایت تلویزیون، مشکل دو رنگ شدن و یا تیره و روشن شدن تصاویر را برطرف کند.

 

آبی شدن صفحه تلویزیون

 

علت اصلی آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی تغییر رنگ نور زمینه تلویزیون (بک لایت) از سفید به طیف بنفش و آبی است.

دلیل آن میتواند روشن بودن مداوم تلویزیون باشد نور لامپ‌های بک لایت از طیف سفید به بنفش تغییر می‌کند. نور بنفش با مخلوط شدن با نور سفید لامپ‌های سالم طیف رنگ آبی را ایجاد می‌کند.

 

 

قرمز شدن صفحه تلویزیون

 

یکی از رایج ترین خرابی های رنگ تلویزیون، قرمز شدن تصاویر است. به این معنی که لکه‌هایی قرمز رنگ روی تصاویر تلویزیون می افتند. اگر یک پیکسل همیشه روشن باشد، نقاط قرمز رنگ در تصویر مشاهده می شود. گاهی ترانزیستورهایی که پیکسل ها را کنترل می کنند، هیچ برقی دریافت نمی کنند و به این ترتیب، نور از لایه RGB عبور نمی کند. به دنبال این وضعیت، پیکسل ها به رنگ همیشگی خود یعنی قرمز نمایش داده می شوند. در این حالت تلویزیون رگه یا نقطه‌هایی از رنگ قرمز را نشان می دهد و رنگها درست دیده نمی شوند. معمولا برای ترمیم خرابی رنگ تلویزیون ، پیکسل را گرم می کنند تا ترمیم شده و به حالت عادی کار کنند.

 

نگاتیو شدن تصویر تلویزیون

 

مشکل نگاتیو شدن تصویر تلویزیون شدن به دلیل به وجود آمدن اختلال در مدار GAMMA و برد تیکان می‌باشد. بنابراین اگر با تصاویر نگاتیوی مواجه شدید از تعمیرکاران حاذق کمک بگیرید تا برد تیکان دستگاه شما را تعویض نمایند.

 

 

حل مشکل قاطی شدن رنگها در تلویزیون

 

پس از آشنایی با دلایل بهم ریختگی رنگ تلویزیون، وقت آن است که راهکارهای حل این مشکل را نیز بشناسید. قاطی شدن رنگ تلویزیون با هم، بیشتر ناشی از خرابی پنل است. بنابراین با تعمیر یا تعویض پنل می توان مشکل را برطرف کرد. البته این قطعه در بیشتر موارد قابل تعمیر نیست و باید آن را با یک پنل جدید تعویض کرد. گاهی با تعمیر فلت های انتقال دهنده تصویر هم می توان این ایراد را از بین برد. در هر صورت لازم است که پنل توسط تکسین های مجرب بررسی شود و پس از برآورد نوع و شدت آسیب دیدگی، اقدامات مورد نیاز انجام شوند.

اگر تلویزیون شما خراب شده و قصد تعمیر آن را دارید تنها کافیست از طریق صفحه تعمیر تلویزیون درخواست خود را ثبت کنید و منتظر تماس کارشناسان گلدتکنیک شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید ؟

کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند

  • 02178409
  • info@goldtechnic.ir