logo2-wp

بازنشانی رمز تلویزیون ال‌جی

بازنشانی رمز تلویزیون ال‌جی

بازنشانی رمز تلویزیون ال‌جی

ممکن است گاهی دچار فراموشی رمز تلویزیون ال جی خود شوید. اما نگران نباشید چون قرار است در این بخش روش‌هایی را برای بازنشانی رمز تلویزیون ال‌جی یاد میگیرید. برای ریست کردن رمز تلویزیون ال جی، باید ابتدا نوع دستگاه خود را شناسایی کرده و تشخیص دهید. تلویزیون‌هایی که از برند ال‌جی هستند از 2 نوع Webos و غیر Webos هستند.

 

توجه داشته باشید مشخصه‌ی تلویزیون‌های Webos منوی برنامه‌های کاربردی است که پایین صفحه قرار دارد و با انتخاب کلید Home نمایان می‌شود. در صورتی که تلویزیون شما این منوبار را ندارد، پس از نوع معمولی است.

 

بازنشانی رمز تلویزیون Webos ال‌جی

 

روش اول

 

در راه‌حل اول باید اول دکمه Home را فشار دهید تا وارد بخش تنظیمات شوید. در منوی ایمنی روی گزینه بازنشانی، پین کد بزنید و یک رمز چهار رقمی را به میل خود وارد کنید.

پس از آن دکمه P که در قسمت سمت راست ریموت کنترل وجود دارد را فشار دهید. این دکمه را باید دوباره به جهت بالا و یک بار هم به جهت پایین فشار دهید.

بعد از آن دوباره یک‌بار دیگر به سمت پایین فشار دهید و درنهایت، رمز ۰۳۱۳ را وارد کنید. با این روش خیلی ساده رمز دستگاه شما عدد ۰۰۰۰ می‌شود.

 

روش دوم

 

در روش دوم باید ابتدا دکمه Home را فشار دهید و وارد بخش تنظیمات تلویزیون ال‌جی شوید. پس از آن باید از قسمت پایین وارد منوی سریع شوید.

در مرحله بعد بخش ایمنی را انتخاب کنید و کلید تنظیم کانال را در سمت راست ریموت کنترل فشار دهید. روی این دکمه، حروف CH نوشته شده است. دکمه تنظیم کانال را دوبار به سمت بالا و یک‌بار به سمت پایین فشار دهید.

پس از آن یک‌بار دیگر مجددا دکمه را به سمت بالا فشار دهید. بعد از انجام این مراحل اکنون صفحه‌ای برایتان نمایش داده می‌شود که با وارد کردن رمز اصلی که همان ۰۳۱۳ است، می‌توانید رمز تلویزیون را بازنشانی کنید.

 

بازنشانی رمز تلویزیون‌های غیر Webos ال جی بعد از سال 2012

 

اگر مدل تلویزیون شما با حروف زیر آغاز می‌‎شود، به روش بازنشانی رمز تلویزیون‌های معمولی LG بعد از سال 2012، ریست و بازنشانی آن را انجام دهید. البته مدل‌های زیادی وجود دارد که ممکن است در این دسته‌بندی قرار گیرد، اما امکان اعلام نام‌گذاری تمامی آنها وجود ندارد زیرا مدل‌های بسیاری وجود دارد.

LJ – LH – LF – EA – LB – UB – LA – LN – LM – LS – CS – EA – MA – MN – PB – PN – PA – MT

برای باز کردن قفل تلویزیون وارد منوی دستگاه و سپس منوی ایمنی شوید؛ در این حالت دستگاه از شما رمز چهاررقمی می‌خواهد.
سپس کلید Mute (قطع صدا) را سه مرتبه پشت سر هم انتخاب کنید تا خانه‌های ورود رمز از 4 خانه به 6 خانه تغییر یابد.
در این مرحله، رمز اصلی تلویزیون و یا همان رمز مادر تلویزیون ال جی، یعنی کد 129472 را وارد کنید.
سپس رمز جدید تعریف کرده و آن را برای تایید دومرتبه وارد کنید. به این شکل مشکل قفل شدن تلویزیون رفع خواهد شد.

 

 

بازنشانی رمز تلویزیون‌های غیر Webos ال جی قبل از سال 2012

 

در صورت فراموش کردن رمز تلویزیون ال جی، اگر مدل تلویزیون شما با حروف دیگری آغاز می‌‎شود، به روش بازنشانی رمز تلویزیون‌های معمولی ال جی قبل از سال 2012، ریست آن را انجام دهید.

برای بازنشانی قفل تلویزیون وارد منوی دستگاه و سپس وارد منوی ایمنی شوید؛ در این حالت دستگاه از شما رمز چهاررقمی می‌خواهد.

در این مرحله، رمز اصلی تلویزیون یا همان رمز مادر تلویزیون ال جی که همان کد 0325 است را وارد کنید.

سپس رمز جدید تعریف کرده و آن را برای تایید دومرتبه وارد کنید.

 

در صورتی که می خواهید حالت ایمنی دستگاه خاموش شود و دیگر نیازی به وارد نمودن رمز نباشد، از قسمت بالای منوی ایمنی، حالت خاموش را انتخاب کنید. هنگامی که می خواهید حالت ایمنی را خاموش کنید، دستگاه دو مرتبه رمز می‌خواهد و لازم است رمز انتخابی خود را وارد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید ؟

کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند

  • 02178409
  • info@goldtechnic.ir