logo2-wp

ایرادات متداول تلویزیون

ایرادات متداول تلویزیون

ایرادات متداول تلویزیون

امروزه تلویزیون از محبوب ترین سرگرمی های مردم به شمار میرود. مانند هر وسیله الکترونیکی دیگری، تلویزیون نیز ممکن است دچار ایراد شود. در این مقاله قصد داریم به بررسی ایرادات متداول تلویزیون و راه حل آنها بپردازیم.

 

ایرادات متداول تلویزیون

 

تصویر میوت

 

از دست دادن صدا و تصویر تلویزیون ال جی یک مشکل ناخوشایند است که گاهی به راحتی قابل رفع است و گاهی به دلیل مشکلات جدی تر و خرابی قطعات ایجاد می شود. ممکن است قطعات و مدارهای صوتی آسیب دیده باشند یا مشکل پنل وجود داشته باشد. در هر صورت باید تلویزیون خود را به متخصص بسپارید تا آن را عیب یابی و تعمیر کند.

جهت ثبت درخواست تعمیرات می توانید فرم ثبت درخواست مربوط به تعمیرات را پر کنید.

 

صدا دارد تصویر ندارد

 

برای کاربران تلویزیون امکان دارد اتفاق افتاده باشد زمانی که تلویزیون را روشن می‌کنند صدا داشته باشند اما تصویری را مشاهده نکنند. یا در هنگام تماشای تلویزیون یا عوض کردن کانال‌ها، تصویر به یک‌باره سیاه شده و فقط صدا پخش بشود. وقتی تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد به احتمال خیلی زیاد مشکل از بک لایت دستگاه است. مدل هایی که بیشتر دچار خرابی بکلایت میشوند: 42LB, 47LB, 40F, 46F,… است.

انواع بکلایت تلویزیون با بالاترین کیفیت را میتوانید از سایت گلدتکینک خریداری نمایید.

 

تصویر نگاتیو

 

مشکل نگاتیو شدن تصویر تلویزیون عمدتا به دلیل خرابی تیکان یا مین برد تلویزیون می‌باشد. در مدل های تلویزیون سونی مانند 55W800C , 50W800C , 43W800C عمدتا مشکل تیکان وجود دارد.

 

تصویر نگاتیو
تصویر نگاتیو

 

 

روشن نمیشود

 

1. تلویزیون ممکن است به به روز رسانی نرم افزار نیاز داشته باشد

 

این امر به ویژه در تلویزیون های جدید رایج است. اغلب، رفع اشکال یا پیشرفت‌های دیگری به عنوان بخشی از این به‌روزرسانی‌ها وجود دارد. در اینجور مواقع به روز رسانی هایی را که سازنده برای تلویزیون منتشر کرده است را بررسی کنید.

 

2. ممکن است منبع تغذیه مشکل داشته باشد

 

اگر تلویزیون اصلا روشن نمیشود و چراغ چشمک زن روشن نمیشود ایراد برد تغذیه شایع است. اغلب، می توان این مشکل را با تعویض سیم برق یا برد تغذیه برطرف کرد.

 

3. ممکن است برد مین مشکل داشته باشد

 

اگر تلویزیون اصلا روشن نمیشود اما چراغ چشمک زن روشن میشود ایراد برد مین تلویزیون شایع است. که این ایراد در مدل های 42LW57000 , 42LA66000 شایع است.

 

 

خطوط عمودی

 

عمده ترین دلیل ایجاد خطوط عمودی تلویزیون آبخوردگی است.

دستگاه باندینگ با دقت بسیار بالا به تعمیرکار کمک میکند تا با کیفیت مناسب فلت های COF معیوب در پنل را که ممکن است بر اثر کارکرد زیاد یا آبخوردگی آسیب دیده اند را به راحتی تعویض نموده و یا مدارهایی که دچار مشکل شده‌اند را شناسایی و تعویض نماید.

 

خطوط عمودی روی تلویزیون
خطوط عمودی روی تلویزیون


 

خطوط افقی

 

رفع خطوط تلویزیون با دستگاه لیزر از مواردی است که با پیشرفت در تکنولوژی و تعمیرات تخصصی انواع پنل تلویزیون جهت رفع خرابی پنل و رفع خطوط اضافی و عیوب دیگر پنل وارد بازار کار این حرفه شد.

 

خاموش روشن شدن تلویزیون

 

معمولا اين مشکل از مين برد تلويزيون مي باشد. تعمير مين برد شامل تعويض آي سي برنامه تا تعويض cpu برد مي باشد. بايد توجه داشته باشيد که تعمير مين برد يک کار تخصصي مي باشد، از دست کاري بي مورد مين برد خوداري کنيد.

 

هنگ کردن تلویزیون

 

دلایل مختلفی می تواند وجود داشته باشد که چرا تلویزیون هوشمند ال جی شما هنگ می کند. این می تواند به دلیل اتصال ضعیف اینترنت، مشکل نرم افزاری تلویزیون و یا حتی مشکل در خود تلویزیون باشد.

 

گلدتکنیک تعمیر تخصصی تلویزیون با گارانتی را انجام می دهد. تعمیرات شامل انواع برندهای تلویزیون می باشد. جهت ثبت درخواست تعمیرات می توانید فرم ثبت درخواست مربوط به تعمیرات را پر کنید. تکنسین های ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت و تعمیرات تلویزیون شما را انجام خواهند داد. همچنین در صورت نیاز به تعویض قطعات تلویزیون، از قطعات اصلی استفاده می ‌کنند. هر تعمیر انجام شده تحت گارانتی ۶ ماهه از طرف شرکت قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید ؟

کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند

  • 02178409
  • info@goldtechnic.ir