logo2-wp

کاربرد تلویزیون در زندگی

کاربرد تلویزیون در زندگی

کاربرد تلویزیون در زندگی

کاربرد تلویزیون در زندگی و دنیای امروز اینقدر زیاد است که در یک خانواده حداقل یک تلویزیون باید وجود داشته باشد.

نه تنها سرگرمی را فراهم می کند، بلکه به ما امکان دسترسی به اطلاعات و رویدادهای مختلف در سراسر جهان را نیز می دهد.

این امر باعث گرایش به کانال گردی به ویژه در بین نوجوانان است. کانال هایی هستند که به صورت 24 ساعته برنامه پخش می کنند. که این امر برای کودکانی که اولویت باید درس خواندنشان باشد، باعث حواس پرتی بزرگی می شود.

تلویزیون، به عنوان یک ابزار ارتباطی مناسب، در بسیاری از زمینه ها برای ما بسیار کاربردی است. از هر رده سنی از کودک و نوجوان تا جوان و مسن و هر شغل و منصبی از دانش آموز و دانشجو گرفته تا خانه دار و بازنشسته، هرچه که باشید، مجموعه های تلویزیونی کمک بزرگی برای شما خواهد بود.

فقط کافی است، کانال های مناسب خودتان را پیدا کنید و برنامه های خوبی برای خودتان خواهید داشت. انواع دوره های آموزشی در برنامه های تلویزیونی مانند زبان های خارجی، کامپیوتر، آشپزی ، باغبانی، نگهداری لوازم الکتریکی و… تدریس می شوند. همچنین کانال های مختلفی وجود دارند که آموزش دروس مدرسه را از طریق تلویزیون ارائه می دهند و بدین ترتیب آموزش را برای مردم آسان تر می کنند.

 

 

تأثير تلويزيون بر افکار عمومی

 

یکی از مؤثر ترین و گسترده ترین دستگاه های مهم حوزه رسانه در جهان امروز، تلویزیون است. این رسانه در مقایسه با دیگر رسانه ها، به دلیل استفاده از جاذبه های تصویری و هنری، تأثیرگذاری بیشتری بر افکار عمومی و رفتار مخاطبان خود دارد.

در واقع تلویزیون با آموزش مفاهیم فرهنگی و اعتقادی، الگوهای مثبت و منفی، تبلیغ و ترویج مصرف کالاها و محصولات داخلی و خارجی از جایگاهی منحصر به فرد بردخوردار است حتی میتواند رهبری افکار عمومی جامعه را در دست بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید ؟

کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند

  • 02178409
  • info@goldtechnic.ir