logo2-wp

همه چیز درباره برد های تلویزیون

همه چیز درباره برد های تلویزیون

همه چیز درباره برد های تلویزیون

امروزه تلویزیون به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره مردم تبدیل شده است. تلویزیون ها می توانند به مردم این احساس را بدهند که همه سرگرمی ها و اخبار دنیا را در کف دست خود دارند. در این مقاله از گلدتکنیک قصد داریم همه چیز درباره برد های تلویزیون را به شما ارائه دهیم.

 

برد تلویزیون چیست؟

 

برد تلویزیون که به عنوان برد مدار تلویزیون یا PCB (برد مدار چاپی) نیز شناخته می شود، یکی از ضروری ترین اجزای اکثر تلویزیون های مدرن است. بردهای تلویزیون معمولاً تخته های مسطحی هستند که از مواد غیر رسانا ساخته شده اند اما مسیرهای رسانا بر روی آنها حک شده یا چاپ شده است. این مسیرهای رسانا بین قطعات الکترونیکی مختلف ساخته می شوند که با هم کار می کنند و تلویزیون را کنترل می کنند.

به عبارت ساده تر، بردهای تلویزیون به عنوان مغز تلویزیون عمل می کنند. در اینجا می توان اجزای مختلف الکترونیکی را پیدا کرد، جایی که آنها می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند تا مطمئن شوند که هر تلویزیون به درستی کار می کند. اگر مشکلی در تلویزیون وجود داشته باشد – اگر از کار افتاده باشد یا صدا یا تصویری وجود نداشته باشد – به احتمال زیاد این مشکلات ممکن است ناشی از مشکلات موجود در بردهای تلویزیون باشد.

برای تولیدکنندگان و برندهای تلویزیون، بردهای تلویزیون نقش مهمی در عملکرد کلی تلویزیونی که به مصرف کنندگان نهایی خود ارائه می دهند، دارند.

 

انواع برد تلویزیون

 

برد تلویزیون به طور کلی دارای پنج نوع اصلی است. هر کدام از آنها اهداف خاص خود را دارند و هر یک از آنها وظایف خاصی را بر عهده دارند تا تلویزیون بتواند کار کند. .در تلویزیون های  LCD و LED چهار برد اصلی وجود دارد:

 

مین برد

 

برد اصلی که گاهی اوقات مادربرد نیز نامیده می شود، به عنوان مغز اصلی تلویزیون عمل می کند که عملکردهای کلی تلویزیون را پردازش و کنترل می کند و عملیات بردهای دیگر را کنترل می کند. همچنین شامل ورودی ها و خروجی های صوتی و تصویری است و سیگنال های صوتی و تصویری را پردازش می کند. همچنین برد اصلی بردی است که دارای ریزپردازنده و حافظه برای ذخیره نرم افزار و تنظیمات تلویزیون است.

 

برد تغذیه

 

برد منبع تغذیه تلویزیون، مسئول مدیریت و هدایت منبع تغذیه به اجزای مختلف تلویزیون است.در حقیقت این برد حکم مبدل ولتاژ را دارد.

این بخش وظیفه دارد برق متناوب AC را از پریز برق دریافت کند و ولتاژ دریافتی را به کمک مدارهای داخلی به ولتاژ DC تبدیل کند که برای تغذیه بخش های دیگر مناسب باشد.

 

 


برد تغذیه
برد تغذیه

 

برد تیکان

 

همچنین به عنوان برد کنترل زمان شناخته می شود، برد T-Con زمان بندی و کنترل پیکسل های روی صفحه تلویزیون را مدیریت می کند. به همین دلیل، می تواند به عنوان رابط بین مادربرد تلویزیون و صفحه نمایش عمل کند. همچنین کمک می کند که اطلاعات تصویر به طور صحیح و واضح روی پنل نمایش داده شود.

 

برد اینورتر

 

اینورتر در واقع روشن کننده بک لایت ها یا لامپ های پشت پنل است ولتاژ ورودی را از برد تغذیه دریافت و پس از معکوس سازی به ولتاژ ای سی بک لایت ها را روشن می کند.

 

 


برد اینورتر
برد اینورتر

 

 

گلدتکنیک تعمیر تخصصی تلویزیون با گارانتی را انجام می دهد. تعمیرات شامل انواع برندهای تلویزیون می باشد. جهت ثبت درخواست تعمیرات می توانید فرم ثبت درخواست مربوط به تعمیرات را پر کنید. تکنسین های ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت و تعمیرات تلویزیون شما را انجام خواهند داد. همچنین در صورت نیاز به تعویض قطعات تلویزیون، از قطعات اصلی استفاده می ‌کنند. هر تعمیر انجام شده تحت گارانتی ۶ ماهه از طرف شرکت قرار دارد.

 

همچنین اگر قصد خرید قطعات اصلی تلویزیون خود را دارید به سایت فروشگاهی گلدتکنیک مراجعه کنید.

 

در این مطلب همه چیز درباره برد های تلویزیون را به شما گفتیم اگر سوال دیگری داشتید میتوانید با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید ؟

کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند

  • 02178409
  • info@goldtechnic.ir