logo2-wp

نحوه ریست کردن تلویزیون

نحوه ریست کردن تلویزیون

نحوه ریست کردن تلویزیون

بی‌شک برای شما هم پیش‌آمده است که تنظیمات تلویزیون‌تان دچار اشکال شده باشد. در این حالت، برگرداندن تلویزیون به تنظیمات کارخانه، می‌تواند مشکل را حل کند. به همین دلیل، در این مقاله قصد داریم نحوه ریست کردن تلویزیون را آموزش دهیم.

 

چنانچه مشکل تلویزیون شما با ریست تلویزیون برطرف نشود، می‌توانید روی قسمت تعمیر تلویزیون در این صفحه کلیک کرده و درخواست خود را ثبت کنید. تعمیرکاران گلدتکنیک در اسرع وقت برای رفع مشکل به محل شما اعزام می‌شوند.

 

ریست تلویزیون یا ریست کارخانه تلویزیون چیست؟

 

ریست تلویزیون یا reset factory، امکانیست که باعث پاک شدن همه تنظیمات و برگشت آن‌ها به حالت پیش‌فرض می‌شود. از آنجا که ممکن است در اثر تنظیمات نادرست، تلویزیون به شکل دلخواه کار نکند، می‌توانید با انتخاب گزینه ریست فکتوری از منوی دستگاه، تنظیمات را به حالت اولیه برگردانید. در صورتی‌که اشکال دستگاه مربوط به بهم ریختن تنظیمات و نرم افزاری باشد، مشکل برطرف خواهد شد.

 

نحوه ریست کارخانه تلویزیون چگونه است؟

 

برای ریست کارخانه تلویزیون باید به منوی دستگاه بروید و از آنجا، گزینه‌ی Reset Factory یا Reset to Default را انتخاب کنید.

در اغلب تلویزیون‌ها، برای بازگشت به تنظیمات کارخانه، از شما خواسته می‌شود که رمز ۴ رقمی دستگاه را وارد کنید. اگر رمز تلویزیون خود را تغییر نداده‌اید، به احتمال زیاد، رمز پیش‌فرض شما ۴ صفر است. برای اطمینان از این موضوع، می‌توانید اطلاعات لازم را در دفترچه‌ی تلویزیون، پیدا کنید.

به‌طور کلی، بازگرداندن تلویزیون به حالت تنظیمات اولیه، کار ساده‌ایست، اما شاید تنظیم و راه‌اندازی آن برای برخی مشکل باشد؛ در اینصورت پیشنهاد می‌کنیم دفترچه راهنمای تلویزیون خود را به‌طور کامل مطالعه کنید.

 

 

نتایج ریست فکتوری تلویزیون چیست؟

 

باید توجه داشته باشید که با انتخاب گزینه ریست فکتوری تلویزیون ، همه تنظیمات مربوط به شبکه‌های تلویزیونی و کانال‌یابی‌ها، پاک خواهد شد. در واقع، همه‌ی تنظیمات تلویزیون شما، به وضعیتی برمی‌گردد که در زمان خرید تلویزیون وجود داشته است. به همین دلیل، تنظیمات کانال‌یابی باید بعد از ریست فکتوری تلویزیون ، دوباره انجام شوند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید ؟

کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند

  • 02178409
  • info@goldtechnic.ir