logo2-wp

مدت مجاز روشن بودن تلویزیون

مدت مجاز روشن بودن تلویزیون

مدت مجاز روشن بودن تلویزیون

تلویزیون شما بخش زیادی از زمانی که در خانه می‌گذرانید را به خود اختصاص می‌دهد. اگر تلویزیون شما به درستی کار نکند، روشن نشود، یا تصویر‌ش تیره شود، مشکلاتی برای شما ایجاد میکند.

سوالی که شاید در طولانی شدن مدت زمان روشن بودن تلویزیون در ذهنتان پدیدار شود، این است که مدت مجاز روشن بودن تلویزیون چند ساعت است؟ زیرا در صورتی که تلویزیون خراب شود یا دچار مشکلی شود، هزینه زیادی را به بار می‌آورد. ما در ادامه مطالب پاسخ این سوال را برای شما پیدا کرده‌ایم و مدت مجاز روشن بودن تلویزیون را نیز مشخص کرده‌ایم.

 

آیا زیاد روشن ماندن تلویزیون باعث آسیب به تلویزیون میشود؟

 

تلویزیون‌های ال ای دی طول عمر متوسطی مابین 5/4 تا 5/6 سال را دارند. این طول عمر یعنی مدت مجاز روشن بودن تلویزیون چیزی بین 40000 ساعت تا 60000 ساعت است. این اعداد به طور متوسط هستند.

این اعداد به این معنا نیستند که پس از 6 یا 7 سال تلویزیون شما دیگر کار نخواهد کرد. برخی موارد هستند که می‌توانید با به کار گیری آن‌ها طول عمر تلویزیون ال ای دی خود را افزایش دهید. چون تلویزیون‌های ال ای دی بیش‌تر از نور پس زمینه دچار خرابی می‌شوند، به شما پیشنهاد می‌کنیم نور پس زمینه تلویزیون خود را کم کنید تا عمر تلویزیون نیز افزایش پیدا کند. هم‌چنین مدت مجاز روشن بودن تلویزیون خود را نیز با این کار می‌توانید بیش‌تر کنید.

 

 

 

این عمل به خاطر این است که فسفری که در تلویزیون و پلاسماها همچون لامپهای LCD و CCFL به کار رفته است مصرف شده و روز به روز کمتر می‌شود به همین دلیل تلویزیونها پس از گذشت مدت زمانی با همان مصرف برق اولیه نور کمتری تولید می‌کنند.

نور تلویزیون‌ها کمتر شود میزان مصرف انرژی به همان شکل اولیه باقی می‌ماند. کاربران می‌توانند از همان ابتدا نور تلویزیون خودشان را به گونه‌ای تنظیم کنند و کم کنند و زمانی که نور تلویزیون کم شد میزان کنتراست تلویزیون را اضافه کنند.

این روش در تلویزیون‌های پلاسما جواب می‌دهد. اگر تلویزیون شما از نوع LED و LCD است بهتر است از همان ابتدا نوع نور دستگاه خودتان را کم کرده و در صورتی که پس از گذشت مدت زمانی نور پس زمینه تلویزیون کاهش یافت در تلویزیون‌های LED و LCD نور پس زمینه را در تنظیمات تلویزیون افزایش دهید.

ساده‌ترین روش این است که کنتراست تلویزیون پلاسمای خودتان را کم کنید یا اگر تلویزیون LCD و LED دارید نور پس زمینه آن را کاهش دهید تا تلویزیون بتواند برای مدت زمان طولانی برای شما کار کند.

به طور کلی سعی کنید در مواقع غیر ضروری که نیاز نیست، تلویزیون خود را خاموش کنید تا مدت مجاز روشن بودن تلویزیون شما نیز افزایش پیدا کند.

 

طول عمر تلویزیون

 

یکی از نگرانی هایی که معمولا برای خریداران تلویزیون به وجود می آید طول عمر مفید تلویزیون و راه های افزایش آن است.

طول عمر یک تلویزیون بستگی به نحوه استفاده و مراقبت از آن دارد. حتی گران ترین تلویزیون نیز در صورت عدم نگهداری درست در چند سال آینده خراب می شود. ارزان‌ ترین تلویزیون نیز با توجه کافی می ‌تواند از یک تلویزیون پیشرفته در بازار بیشتر دوام بیارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید ؟

کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند

  • 02178409
  • info@goldtechnic.ir