logo2-wp

قابلیت اسمارت ویو تلویزیون

قابلیت اسمارت ویو تلویزیون

قابلیت اسمارت ویو تلویزیون

در چند سال گذشته مجبور بودیم برای تماشای سریال، برنامه و تصاویر محبوبمان تنها از تلویزیون و دستگاه‌های جانبی آن استفاده کنیم.
اگر فیلم یا تصویر جذابی در تلفن همراهمان وجود داشت و تمایل داشتیم آن را در یک نمایشگر بزرگتر، مثل تلویزیون نشان دهیم، مجبور بودیم فایل‌ها را به کمک کامپیوتر روی فلش بریزیم؛ سپس آن را به تلویزیون وصل کنیم. اما روزبه‌روز تکنولوژی‌های به کار رفته در تلویزیون‌ گسترش پیدا کرد و قابلیت‌های جدیدی به آن اضافه شد. یکی از این تکنولوژی‌ها قابلیت اسمارت ویو تلویزیون است.
در این مقاله از گلدتکنیک به معرفی اسمارت ویو و قابلیت های آن میپردازیم.

 

اسمارت ویو تلویزیون چیست؟

 

قابلیت اسمارت ویو تلویزیون اجازه می دهد تا صفحه نمایش دستگاه خود را به تلویزیون خود منعکس کنند و راهی ساده برای اشتراک گذاری رسانه از تلفن های هوشمند، تبلت ها و رایانه ها ارائه می دهد.

تکنولوژی اسمارت ویو smart view تقریبا از سال 2011 در تلویزیون‌های سامسونگ وجود دارد. شرکت سامسونگ ابتدا از این تکنولوژی برای اشتراک‌گذاری محتواها بین گوشی و تلویزیون استفاده کرد؛ اما با گذشت زمان، قابلیت‌های جدیدی مثل ایجاد لیست پخش، نمایش تصاویر بازی‌های ویدیویی و کنترل تلویزیون هم به آن اضافه شد.

 

نحوه اتصال دستگاه تلفن همراه و تلویزیون با Smart View

 


smart view
smart view

 

1- در تلفن همراه سامسونگ‌تان، با دو انگشت خود پنل تنظیمات سریع را پایین کشیده و انگشت خود را به سمت چپ بکشید. روی Smart View کلیک کنید.

2- “Start Now” را انتخاب کنید و تلویزیونی را که می خواهید به آن متصل شوید انتخاب کنید.

3- روی صفحه تلویزیون “Allow” را انتخاب کنید.

4- دکمه صفحه اصلی را روی کنترل از راه دور تلویزیون فشار دهید تا به منو ← تنظیمات ← همه تنظیمات ← اتصال ← مدیریت دستگاه خارجی ← مدیریت اتصال دستگاه ← یک دستگاه تلفن همراه را از لیست دستگاه انتخاب کنید.

5- برای لغو Smart View، اتصال را از دستگاه تلفن همراه قطع کنید یا دکمه بازگشت روی کنترل از راه دور را فشار دهید.

 

نحوه اتصال به تلویزیون در گوشی هایی به غیر از سامسونگ

 

نحوه اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون سامسونگ نیز بسیار آسان بوده و درست همانند دیگر گوشی‌ های هوشمند است با این تفاوت که شیائومی از این فناوری با عنوان Cast یاد کرده است.

برای وصل كردن گوشي به تلويزيون سامسونگ در برند هواوی باید از قابلیتی به نام Wireless Projection استفاده کنید

روی گوشی های آیفون هم از قابلیتی به نام screen miroring استفاده کنید.
از برنامه Smart thingsهم میتوان استفاده کرد.

به یاد داشته باشید که می توانید با رفتن به منوی گزینه های Smart View، نسبت های صفحه نمایش را به گونه ای تنظیم کنید که مناسب تر با نمایشگر باشد. و اگر گوشی را در موقعیت افقی (افقی) قرار دهید، تا زمانی که چرخش خودکار را در دستگاه فعال کرده باشید، تغییرات روی تلویزیون منعکس می شود.

 

 

نحوه اتصال دستگاه تلفن همراه و تلویزیون با Smart View
نحوه اتصال دستگاه تلفن همراه و تلویزیون با Smart View

 

بزرگ کردن ابعاد تصویر در SmartView

 

ممکن است بعد از اتصال گوشی به تلویزیون ابعاد تصویر کوچک باشد. برای تغییر ابعاد تصویر مراحل زیر را دنبال کنید.

ابتدا وارد SmartView شوید و در سمت بالا سمت راست سه نقطه عمودی را تپ و گزینه Settings را انتخاب کنید.
در مرحله‌ی بعد گزینه Phone aspect ratio را تپ کنید.

در صفحه جدید باید گزینه Full screen on connected device را فعال کنید تا نمایش تصویر در تلویزیون به صورت تمام‌صفحه باشد.
چنانچه می‌خواهید تنظیمات بزرگ‌کردن ابعاد صفحه یا همان تمام‌صفحه کردن صفحه‌نمایش را ذخیره کنید گزینه remember settings را فعال کنید. بهتر است بدانید که برای اتصال لپ‌تاپ به تلویزیون بهترین گزینه استفاده از تبدیل hdmi به usb است.

 

مشکلات سازگاری

 

تلویزیون هوشمند شما باید با ویژگی Smart View سازگار باشد. برای بررسی اینکه آیا تلویزیون شما از انعکاس صفحه پشتیبانی می‌کند، می‌توانید دفترچه راهنمای کاربر همراه تلویزیون خود را جستجو کنید یا برای شماره مدل آن (در صورت وجود) و اطلاعات مربوط به دستگاه‌ها یا ویژگی‌های سازگار جستجوی آنلاین انجام دهید. همچنین، آخرین نسخه‌های Smart View برای کار با سایر محصولات سامسونگ طراحی شده‌اند، بنابراین بسته به نسخه‌ای که اجرا می‌کنید، ممکن است مشکلات سازگاری داشته باشید.

 

در این مقاله سعی کردیم تمام نکاتی که در ارتباط با اسمارت ویو تلویزیون باید بدانید را به زبان ساده بیان کنیم. اگر با راهنمایی‌های انجام شده نتوانستید مشکل تلویزیون خود را برطرف کنید، احتمالا تلویزیون شما ایراد نرم افزاری یا سخت افزاری دارد. برای حل این مشکل یک بار دستگاه خود را به‌روزرسانی کنید. اگر مشکل حل نشد، می‌توانید از کارشناسان گلدتکنیک کمک بگیرید. برای ثبت درخواست تعمیر تلویزیون می‌توانید به سایت یا اپلیکیشن ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید ؟

کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند

  • 02178409
  • info@goldtechnic.ir