logo2-wp

علت قطع شدن صدای تلویزیون

علت قطع شدن صدای تلویزیون

علت قطع شدن صدای تلویزیون
قطع شدن صدای تلویزیون اتفاق آزاردهنده‌ای است، به ویژه اگر مشغول تماشای برنامه مورد علاقه‌تان باشید. این مشکل نسبتا رایج است و حتی برای بهترین برندها هم رخ می‌دهد. در برخی موارد علت قطع صدای تلویزیون مشکل ساده‌ای است که خودتان به راحتی می‌توانید برطرف کنید. از سوی دیگر، این احتمال نیز وجود دارد که صدای تلویزیون در اثر یک مشکل فنی قطع شده باشد. در این صورت، تنها یک تکنسین ماهر می‌تواند دستگاه شما را عیب یابی و نقص آن را برطرف کند.

مهمترین دلایل قطع شدن صدای تلویزیون

 

سیستم‌عامل قدیمی: هنگامی‌که سیستم‌عامل در تلویزیون‌های هوشمند تلویزیون قدیمی می‌شود، برخی از ویژگی‌های مربوط به صدا و تصویر تلویزیون ممکن است دچار اختلال شوند. در نتیجه این امر ممکن است تلویزیون در حالت بی‌صدا، گیر کند.

کابل‌های شل: گاهی کابل‌ها شکسته می‌شوند یا به صورت شل در درگاه‌های ورودی و خروجی وصل می‌گردند. در این حالت ممکن است صدایی از تلویزیون پخش نشود.

دستگاه‌های خروجی غیر ضروری: گاهی چندین دستگاه خروجی به تلویزیون وصل شده است. در این حالت ممکن می‌باشد صدا در دستگاهی که به شما نزدیک نیست، پخش شود. این امر ممکن است منجر به بی‌صدا شدن تلویزیون گردد.

بلندگوهای داخلی غیرفعال: اگر بلندگوهای داخلی تلویزیون خود را غیرفعال کرده باشید، دیگر صدایی از تلویزیون شما پخش نخواهد شد.

ساند برد معیوب: گاهی ممکن است بلندگوی خارجی به‌مرور زمان با خاک و گردوغبار آلوده گردد و در نتیجه تلویزیون شما بی‌صدا شود.

تنظیمات صوتی اشتباه: گاهی تنظیمات صوتی اشتباهی را روی تلویزیون خود انتخاب کرده‌اید باشید. در این حالت، بهترین راه‌حل این است که تنظیمات را به حالت پیش‌فرض کارخانه برگردانید.

مشکل کانال: مشکل عدم صدا ممکن است در یک کانال تلویزیونی وجود داشته باشد. این امر، احتمال وجود مشکل در تلویزیون را رد می‌کند.

 

 

چگونه صدای تلویزیون خود را برگردانم؟

 

پس از اینکه به علت قطع شدن صدای تلویزیون پی بردید، نوبت به رفع این مشکل می‌رسد. می‌توانید با به‌روزرسانی سیستم‌عامل، اتصال مجدد همه اتصالات یا روشن کردن بلندگوهای داخلی، تلویزیون خود را از حالت بی‌صدا خارج کنید. اگرچه تلویزیون‌های هوشمند ویژگی‌های مشابهی دارند، اما تنظیمات صوتی و نحوه تعمیر آن‌ها از برندی به برند دیگر متفاوت است.

سیستم‌عامل تلویزیون را به‌روزرسانی کنید.
اتصالات کابل را بررسی نمایید.
اتصال دستگاه‌های خارجی به تلویزیون را جدا کنید.
بلندگوها را روشن نمایید.
صفحه صدا را بررسی کنید.
تنظیمات صدا را به حالت پیش‌فرض برگردانید.
کانال‌های مختلف را امتحان کنید.

 

در صورتی که راهکارها را امتحان کردید و مشکل همچنان پابرجا بود، توصیه می‌کنیم از یک تکنسین ماهر برای بررسی دستگاه‌تان کمک بگیرید تنها کافیست از طریق صفحه تعمیر تلویزیون درخواست خود را ثبت کنید و منتظر تماس کارشناسان گلدتکنیک شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید ؟

کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند

  • 02178409
  • info@goldtechnic.ir