logo2-wp

رفع خطوط تلویزیون با دستگاه لیزر

رفع خطوط تلویزیون با دستگاه لیزر

رفع خطوط تلویزیون با دستگاه لیزر

رفع خطوط تلویزیون با دستگاه لیزر از مواردی است که با پیشرفت در تکنولوژی و تعمیرات تخصصی انواع پنل تلویزیون جهت رفع خرابی پنل و رفع خطوط اضافی و عیوب دیگر پنل وارد بازار کار این حرفه شد.

 

 

دستگاه لیزر تلویزیون چیست؟

 

دستگاه تعمیر پنل تلویزیون دستگاهی است که همانطور که از نام آن بر می آید می تواند با استفاده از لیزر برخی از خرابی های پنل مانند پیکسل سوخته را تعمیر نماید.

این دستگاه با تابش اشعه پرقدرت نور لیزر که روی پیکسل های معیوب پنل متمرکز می شوند می تواند پیکسل های سوخته را از مدار خارج نموده و پنل را تعمیر نماید.

علاوه بر این ممکن است در پنل اتصال کوتاه الکتریکی به وجود آمده باشد که می توان به راحتی آن را با این روش حل کرد. این اشعه های لیزر توانایی دارند تا روی نقاطی به کوچکی میکرون متمرکز شوند و عملیات خود را به انجام رسانند. عملیات تابش لیزر توسط لنز دقیق و پیشرفته ای انجام می شود که می تواند لیزر را به صورت دقیق روی هر پیکسل به صورت جداگانه تابش دهد.

 

رایج‌ترین کاربرد‌های دستگاه لیزر

 

  • رفع خطوط عمودی تلویزیون
  • رفع خطوط افقی تلویزیون
  • رفع خطوط نیمه و افقی
  • رفع خطوط نیمه و عمودی
  • بهبود پرش تصویر
  • رفع خطوط نیمه و افقی
  • راه حل برای کوتاه کردن پیکسل ها

 

دلایل ایجاد خطوط عمودی در تلویزیون

 

خطوط عمودی تلویزیون می‌تواند به دلایل مختلفی به وجود آید. در مجموع، سه دلیل عمده برای ظهور این خرابی در صفحه نمایش تلویزیون وجود دارد:

1. ضربه خوردن تلویزیون

2. آب خوردگی پنل تلویزیون

3. استفاده طولانی مدت از تلویزیون

دستگاه لیزر در فرآیند تعمیر صفحه نمایش دارای راندمان بالا، نرخ تعمیر بالا، هزینه کم است، در دستگاه لیزر نیازی به تعویض قطعات ندارد که نه تنها در هزینه صرفه جویی می کند بلکه نرخ تعمیر را نیز بهبود می بخشد.

 

 

 

 

تعمیر تلویزیون با دستگاه لیزر
تعمیر تلویزیون با دستگاه لیزر

 

 

رفع خطوط عمودی تلویزیون

 

برای انجام تعمیرات توسط دستگاه لیزر در مرحله اول بهتر است که نوع عیب صفحه نمایش را مشاهده نماییم. روشهای زیادی برای پیدا کردن محل دقیق خرابی عیب پنل تلویزیون توسط چشم غیر مسلح وجود دارد

که از جمله آنها میتوان به دیدن صفحه نمایش در پترن های مختلف و یا قطع پاور ورودی صفحه نمایش بصورت آنی اشاره نمود.

دستگاه لیزر صفحه نمایش تلویزیون دارای یک سیستم اپتیک با بزرگنمایی 5، 10 و 20 برابر است که نه تنها قابلیت بزرگنمایی دارد بلکه امکان شلیک پرتور لیزر از داخل لنز نیز بصورت همزمان برای آن فراهم شده است. کاربر با کمک سیستم اپتیک، مسیر خاموش زیر پیکسل‌ها را که نشانگر خط مشکی عمودی معیوب در پنل تلویزیون است پیدا میکند.

 

 

 

خط تلویزیون
خط تلویزیون

 

دستگاه لیزر به دلیل حساسیت بالایی که دارد باید توسط فرد متخصص هدایت شود

زیرا در ساختار پنل و دستگاه لیزر کوچکترین خطا ممکن است آسیب جدی به پنل وارد شود که دیگر قابل جبران نباشد .

در حال حاضر در ایران دستگاه لیزر کم است اما در مجموعه گلدتکنیک این دستگاه راه اندازی شده است که به وسیله آن میتوان خطوط عمودی و افقی ناشی از خرابی انواع پنل های ال سی دی و ال ای دی را برطرف نمود.

 

اگر تلویزیون شما خراب شده و قصد تعمیر آن را دارید تنها کافیست از طریق صفحه تعمیر تلویزیون درخواست خود را ثبت کنید و منتظر تماس کارشناسان گلدتکنیک شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید ؟

کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند

  • 02178409
  • info@goldtechnic.ir