logo2-wp

دلایل گیر کردن تلویزیون روی لوگو

دلایل گیر کردن تلویزیون روی لوگو

دلایل گیر کردن تلویزیون روی لوگو

فرض کنید تلویزیون خود را روشن می‌کنید و ناگهان با گیرکردن تلویزیون هنگام نمایش لوگو مواجه می‌شوید. در این مواقع چه می‌کنید؟ تلویزیون یکی از لوازم کاربردی برای سرگرمی افراد خانواده محسوب می‌شود، به‌وجود آمدن نقص و اختلال در آن مشکلات زیادی به وجود می آورد. یکی از رایج‌ترین اختلالات تلویزیون‌ها که اغلب کاربران را با چالش‌های زیادی مواجه می‌کند، گیر کردن تلویزیون روی لوگو است، از این رو در این مقاله از مجله گلدتکنیک قصد داریم به دلایل گیر کردن تلویزیون روی لوگو بپردازیم. با ما همراه باشید.

 

 

 

 

دلایل گیر کردن تلویزیون روی لوگو

 

گیرکردن تلویزیون روی لوگو به دلایل مختلفی رخ می‌دهد. گاهی اوقات این مشکل با چند ترفند ساده به راحتی برطرف می‌شود اما گاهی شدت آسیب دیدگی به قدری زیاد است که باید تلویزیون خود را به یک متخصص حرفه‌ای نشان دهید.

یکی از دلایل گیر کردن تلویزیون روی لوگو، صدمه دیدن مین برد (برد اصلی) می‌باشد. مین برد از قطعات بسیار مهم تلویزیون است و تعمیر آن کار هر کسی نیست و نیاز به تجربه و تخصص فراوان دارد. در صورتی که ایراد از مین برد باشد، هیچوقت سعی نکنید خودتان تعمیری روی آن انجام دهید؛ زیرا احتمال دارد تلویزیون بیش از قبل خراب شده و نهایتا مجبور شوید هزینه گزافی را برای تعمیر آن پرداخت کنید.

 

خاموش/ روشن تلویزیون

 

اولین و ساده‌ترین راه برای رفع مشکل خاموش/ روشن آن است. برای این کار ابتدا تلویزیون خود را برای چند دقیقه کاملا خاموش کرده و کابل‌های آن را از برق بکشید. سپس چند دقیقه صبر کرده و مجدد کابل‌ها را به تلویزیون وصل کنید. در این مرحله لازم است دستگاه خود را یکبار روشن کنید. اگر با انجام مراحل بالا مشکل برطرف نشد، باید راه‌های دیگر را امتحان کنید.

 

ریست تلویزیون

 

یکی دیگر از روش‌های رفع مشکل گیرکردن تلویزیون روی لوگو، ریست دستگاه است. در این مرحله کافیست تلویزیون هوشمندتان را کامل از برق کشیده سپس به مدت ۱۹ ثانیه دکمه پاور را نگه داشته و تلویزیون را مجدد روشن کنید.

 

 

بررسی سیستم عامل

 

گاهی اوقات این مشکل به دلیل مشکلات سیستم عامل به وجود می‌آید. در این موارد باید سیستم عامل سیستم خود را مورد بررسی قرار دهید. بیشتر مواقع سیستم عامل به دلایل نر‌م‌افزاری دچار مشکل می‌شود. در این موارد دستگاه شما باید توسط یک متخصص حرفه‌ای مورد بررسی قرار بگیرد.

 

بررسی کابل‌های اتصال

 

بهتر است کابل‌های متصل به تلویزیون را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که اتصال کابل HDMI به تلویزیون هوشمند شما مشکل دارد، باید سریع نسبت به رفع مشکل به وجود آمده اقدام کنید. در غیر این صورت ممکن است مشکلات جدی‌تری برای دستگاه شما به وجود بیاید.

 

اگر مراحل بالا را انجام داده اما هنوز با مشکل گیرکردن تلویزیون روی لوگو مواجه هستید، به احتمال زیاد مادربرد سیستم شما سوخته و به تعویض نیاز دارد.

اگر تلویزیون شما خراب شده و قصد تعمیر آن را دارید تنها کافیست از طریق صفحه تعمیر تلویزیون درخواست خود را ثبت کنید و منتظر تماس کارشناسان گلدتکنیک شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید ؟

کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند

  • 02178409
  • info@goldtechnic.ir