logo2-wp

دلایل صدای خش خش تلویزیون

دلایل صدای خش خش تلویزیون

دلایل صدای خش خش تلویزیون

به گوش رسیدن صدای خش خش تلویزیون دیدن برنامه موردعلاقه ما را با دشواری‌های زیادی همراه می‌کند. اما دلایل صدای خش خش تلویزیون چیست؟

اگر شما هم با این مشکل در تلویزیون خود مواجه شده‌اید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

 

به گوش رسیدن صدای خش خش از تلویزیون می‌تواند ناشی از تنظیم نبودن صدای دستگاه، کثیف شدن اسپیکر‌ها، اختلال در اتصالات دستگاه، مشکلات در کابل HDMI و خرابی مین برد تلویزیون باشد. برای جلوگیری از ایجاد علت صدای خش خش اسپیکر، بلند‌گو‌ها را هر چند وقت تمیز کنید. همچنین از اتصال صحیح آن به تلوزیون نیز مطمئن شوید.

 

عوامل خرابی صدای تلویزیون:

 

تنظیم نبودن صدای تلویزیون

 

گاهی علت خش خش کردن صدا در تلویزیون می‌تواند ناشی از بهم خوردن تنظیمات دستگاه یا قرار گرفتن آن بر روی حالت میوت باشد. پس در گام اول تنظیمات صدای تلویزیون را با استفاده از کنترل بررسی نمایید.

 

کثیف بودن بلندگوها

 

علت صدای خش خش اسپیکر تلویزیون می‌تواند به دلیل تجمع غبار و آلودگی در بلندگو‌ها باشد. برای جلوگیری از بروز این مشکل توصیه می‌شود ماهی یک الی دوبار بلند‌گو‌های تلویزیون خود را تمیز کنید.

 

 

 

خرابی بلندگوها

 

خراب شدن بلندگوی تلویزیون یکی دیگر از مواردی است که باعث ایجاد صدای ناهنجاز در تلویزیون میشود.

اما با توجه به اینکه بررسی و تعمیر بلندگو یک کار تخصصی است توصیه میشود این کار را به افراد متخصص در حوزه تعمیرات تلویزیون بسپارید.

 

خراب شدن اتصالات دستگاه

 

در برخی مواقع نصب نادرست اسپیکر و دستگاه‌های خروجی به تلویزیون موجب به گوش رسیدن صدای خش خش از دستگاه می‌شود. اگر از دستگاه‌های خروجی برای تلویزیون خود استفاده می‌کنید، مطمئن شوید تا به‌درستی نصب شده باشند.

 

خرابی کابل HDMI

 

کاربرانی که از کابل HDMI برای تلویزیون خود استفاده می‌کنند، ممکن است با مشکل صدای خش خش مواجه شوند. کابل را از جهت پوسیدگی، پارگی و خرابی بررسی کنید و مطمئن شوید تا به‌درستی نصب شده باشد.

 

خراب شدن مین برد

 

مین برد یکی از اصلی‌ترین قطعات تلویزیون است که دستور عملکرد دیگر قطعات را نیز صادر می‌کند. از آنجایی که این قطعه صوت تلویزیون را به اسپیکر منتقل می‌کند، در صورتی که اختلالی در آن به وجود آید سبب از کار افتادن سیستم صوتی دستگاه یا اجاد صدای خش خش می‌شود.

 

 

اگر تلویزیون شما خراب شده و قصد تعمیر آن را دارید تنها کافیست از طریق صفحه تعمیر تلویزیون درخواست خود را ثبت کنید و منتظر تماس کارشناسان گلدتکنیک شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید ؟

کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند

  • 02178409
  • info@goldtechnic.ir