logo2-wp

دلایل خرابی چشمی تلویزیون

دلایل خرابی چشمی تلویزیون

دلایل خرابی چشمی تلویزیون

امروزه تمام تلویزیون‌ها دارای سنسور کنترل از راه دور هستند که در قسمت جلوی دستگاه قرار دارد و از راه دور دستورات ارسال شده توسط کنترل را اجرا میکنند.
عملکرد این سنسور حساس در برخی مواقع دچار مشکل می‌شود و دیگر نمی‌تواند سیگنال را از کنترل دریافت کند. در این مقاله به دلایل خرابی چشمی تلویزیون میپردازیم.

 

عیب یابی چشمی تلویزیون

 

ابتدا توصیه می کنیم باتری ها را از کنترل از راه دور خارج کنید، سپس دکمه پاور را برای سه ثانیه فشار دهید و نگه دارید. یک دقیقه یا بیشتر صبر کنید، سپس باتری ها را با توجه به قطبیت (+ و -) وارد کنید. اگر مشکل ادامه داشت، با پیشنهادات عیب‌یابی ارائه شده ادامه دهید.

توجه: هنگامی که تلویزیون شما به دستورات کنترل از راه دور پاسخ نمی دهد، ممکن است مشکل به تلویزیون یا کنترل از راه دور شما مربوط باشد. در اینجا مراحلی برای عیب یابی هر دو ارائه شده است:

 

 


دلایل خرابی چشمی تلویزیون
دلایل خرابی چشمی تلویزیون

 

مشکل تلویزیون خود را بررسی کنید:

 

این بخش به عیب یابی در صورت وجود مشکل در تلویزیون و نه کنترل از راه دور کمک می کند.

 

عملکرد دکمه های موجود (روشن/خاموش، افزایش/کاهش صدا، کانال و غیره) را در تلویزیون خود بررسی کنید.

 

دکمه های روی خود تلویزیون را فشار دهید تا مطمئن شوید که تلویزیون پاسخ می دهد و درست کار می کند. اگر تلویزیون شما به دکمه‌های روی تلویزیون پاسخ می‌دهد اما به کنترل از راه دور پاسخ نمی‌دهد، در عوض به مراحل عیب‌یابی کنترل از راه دور ادامه دهید. اگر دکمه های تلویزیون کار نمی کنند، دستورالعمل های این بخش را دنبال کنید.

 

 

بررسی کنید که چراغ تلویزیون (چراغ پاور) روشن باشد.

 

اگر چراغ روشن نیست، سیم برق AC تلویزیون (و آداپتور برق در صورت لزوم) را بررسی کنید تا مطمئن شوید که از دوشاخه جدا نشده یا شل نیست.
توجه: شرایط بدون نور همیشه نشانگر عدم وجود برق نیست. اگر چراغ روشن نیست، هنگام فشار دادن دکمه‌های مختلف روی کنترل از راه دور، بررسی کنید که آیا چراغ روشن می‌شود یا خیر.

برخی از مدل‌ها به‌طور پیش‌فرض تنظیم شده‌اند که فقط هنگام استفاده از کنترل از راه دور روشن شوند. همچنین در برخی از مدل ها این امکان وجود دارد که کاربر یک تنظیم نور (LED روشنایی) را در Device Preferences انتخاب کند تا اصلا روشن نشود.
دستگاه‌های خارجی (دیسک سخت USB خارجی، دستگاه‌های متصل به کابل HDMI، و غیره) و کابل‌ها را از درگاه‌های تلویزیون جدا کنید تا مطمئن شوید که آیا دستگاه متصل ممکن است باعث مشکل شده باشد یا خیر.
در این زمان کابل برق تلویزیون را جدا نکنید.

اگر اتصالات پیچیده هستند، بهتر است از اتصالات خود عکس بگیرید، و سپس مطمئن شوید که می توانید همه چیز را دوباره وصل کنید.
بررسی کنید که آیا تلویزیون شما بدون اتصال دستگاه های خارجی کار می کند، دستگاه های خارجی را یکی یکی مجدداً وصل کنید.
اگر هنگام اتصال یک دستگاه خاص، چراغ چشمک بزند، ممکن است دستگاه متصل مشکل داشته باشد.
تنظیم مجدد برق تلویزیون خود را انجام دهید. مشکلات موقت اغلب با انجام تنظیم مجدد برق حل می شوند.
سیم برق تلویزیون خود را جدا کنید، حدود دو دقیقه صبر کنید و دوباره آن را وصل کنید.
اگر دکمه های تلویزیون همچنان کار نمی کنند، ممکن است تلویزیون نیاز به تعمیر داشته باشد.

 

 


چراغ پاور تلویزیون
چراغ پاور تلویزیون

 

 

مشکل کنترل از راه دور خود را بررسی کنید

 

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای تشخیص خرابی کنترل تلویزیون این است که، آن را در نزدیکی یک رادیو قرار داده و دکمه‌ روشن یا خاموش را فشار دهید، اگر در این زمان، صدای رادیو دچار اختلال یا نویز شد، می‌توان نتیجه گرفت که کنترل به‌درستی کار می‌کند.

روش دوم این است که اگر کنترل با امواج مادون‌قرمز کار می‌کند، با استفاده از دوربین گوشی خود آن را مشاهده کنید.

به این صورت که کنترل را درست مقابل دوربین گوشی بگیرید و دکمه روشن یا خاموش آن را فشار دهید، اگر کنترل سالم باشد، از صفحه موبایل خود نور قرمز رنگی را مشاهده خواهید کرد.

کنترل تلویزیون‌ را با فاصله از تلویزیون بگیرید و دکمه روشن و خاموش را فشار دهید.

اگر با این کار تلویزیون روشن نشد، ایراد می‌تواند از باتری‌ها باشد. باتری‌های ضعیف می‌توانند بر قدرت سیگنال تأثیر بگذارند.

محفظه باتری ریموت کنترل را باز کنید. باتری های تازه را در محفظه باتری قرار دهید و دوباره امتحان کنید. در این شرایط تمیز کردن کنترل تلویزیون میتواند کمک‌کننده باشد.

 

 

موارد بالا روش‌های صحیح و در عین حال ساده برای عیب‌یابی چشمی تلویزیون در منزل بودند. با توجه به موارد ذکرشده، اگر باز هم کنترل تلویزیون ایراد داشت یا خود تلویزیون روشن نشد، باید در اسرع وقت به یک تعمیرکار ماهر در این زمینه مراجعه کنید.

در صورت نیاز به تعمیر چشمی تلویزیون خود میتوانید فرم درخواست تعمیر را پر کنید کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس میگیرند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید ؟

کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند

  • 02178409
  • info@goldtechnic.ir