logo2-wp

تنظیم تاریخ و زمان در تلویزیون

تنظیم تاریخ و زمان در تلویزیون

تنظیم تاریخ و زمان در تلویزیون

تنظیم تاریخ و زمان در تلویزیون به کاربران کمک می‌کند زمان پخش برنامه‌های تلویزیونی مورد علاقه خود را پیگیری کنند. تنظیمات ساعت و تاریخ را می‌توان به راحتی از طریق منوی تنظیمات روی تلویزیون انجام داد. این کار به صورت دستی یا خودکار قابل انجام است. هنگامی که ساعت تلویزیون تنظیم شود، در صورت فعال بودن، به طور خودکار با زمان محلی و ساعت تابستانی تنظیم می‌شود.

این مسئله ممکن است برخی از تنظیمات و عملکردهای تلویزیون را نیز به هم بریزد. در این حالت بهترین کار این است که روش تنظیم روز و ساعت در تلویزیون را بدانید و بر اساس آن اقدام نمایید. در ادامه این مبحث با ما همراه باشید تا روش ها و مراحل تنظیم تاریخ و زمان در تلویزیون را به شما آموزش دهیم.

 

مراحل تنظیم تاریخ و زمان در تلویزیون ال جی

 

به منظور تنظیم تاریخ و زمان در تلویزیون های ال جی لازم است ابتدا از ریموت کنترل تلویزیون وارد بخش Setting دستگاه شوید. سپس از قسمت پایین صفحه تلویزیون تنظیمات پیشرفته یا به عبارتی علامت سه نقطه را انتخاب کنید.

سپس با انتخاب بخش تنظیمات عمومی، تنظیم تاریخ و زمان را نیز مشاهده می کنید و باید وارد آن قسمت شوید. در صورتی که تمایل دارید، ساعت و تاریخ را به صورت دستی وارد کنید تا بتوانید همیشه به ساعت و روز دقیقی که در تنظیمات تلویزیون نمایش می دهد، دسترسی داشته باشید.

اما با اتصال به اینترنت می توانید گزینه تنظیمات خودکار یا Auto را فعال کنید. سپس با انتخاب منطقه زمانی خود آن را در وضعیتی قرار دهید که ساعت بر اساس تاریخ و زمان رسمی کشور ایران باشد. لازم به ذکر است که در صورت عدم اتصال به اینترنت، امکان تنظیم تاریخ و زمان در تلویزیون ال جی وجود ندارد.

 

مراحل تنظیم زمان در تلویزیون سامسونگ

 

بهترین روش تنظیم ساعت تلویزیون سامسونگ و اطمینان از زمان سنجی دقیق آن از طریق منوی تنظیمات صورت می‌گیرد. برای دسترسی به منوی تنظیمات، دکمه خانه یا هوم را روی کنترل از راه دور فشار دهید و به نماد تنظیمات بروید. پس از انجام تنظیمات، گزینه منو «عمومی» و سپس «مدیر سیستم» را انتخاب کنید. سپس روی «زمان» کلیک کنید و «ساعت» را بزنید.

در این قسمت، انتخاب می‌کنید که ساعت به صورت دستی یا خودکار تنظیم شود. اگر تنظیم دستی را انتخاب کنید، می‌توانید با استفاده از دکمه‌های جهت‌دار روی کنترل از راه دور، زمان را تنظیم کنید. در مقابل، اگر تنظیم خودکار زمان را انتخاب کنید، تلویزیون زمان را بر اساس تنظیمات اینترنت و مکان شما تنظیم می‌کند.

گزینه دیگر برای تنظیم ساعت در تلویزیون سامسونگ از طریق برنامه SmartThings است. این برنامه را ابتدا باید در گوشی هوشمند خود دانلود کنید و سپس به تلویزیون متصل شوید. پس از اتصال، می‌توانید به دسته «تلویزیون و ویدیو» بروید و تلویزیون سامسونگ را انتخاب کنید. از آنجا می‌توانید گزینه «settings» را انتخاب کنید و سپس روی «time» کلیک کنید. مشابه روش قبلی، می‌توانید زمان را به صورت دستی تنظیم کنید یا آن را طوری تنظیم کنید که با اینترنت و تنظیمات مکان همگام شود.

 

 

نحوه تنظیم ساعت به صورت اتوماتیک در تلویزیون سامسونگ

 

تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ دارای ویژگی تنظیم خودکار ساعت هستند و از اینترنت برای همگام‌سازی زمان استفاده می‌کنند. اما چگونه ساعت تلویزیون سامسونگ را تنظیم کنیم؟ برای تنظیم خودکار ساعت، تلویزیون شما باید به اینترنت متصل باشد.

برای اتصال به اینترنت، در منوی تلویزیون سامسونگ، گزینه «تنظیمات» را انتخاب کنید و سپس گزینه «عمومی» را برگزینید. سپس شبکه یا Network را انتخاب کنید و گزینه «باز کردن تنظیمات شبکه» یا “Open Network Settings” را انتخاب کنید.

اگر شبکه Wi-Fi دارید، گزینه «بی‌سیم» را انتخاب کنید یا اتصال با «کابل شبکه» را برگزینید. برای اتصال تلویزیون خود به اینترنت، دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید. هنگامی که تلویزیون شما به اینترنت وصل شد، تنظیم خودکار ساعت در اکثر موارد فعال می‌شود.

اگر تنظیم ساعت در تلویزیون سامسونگ به صورت خودکار کار نمی‌کند، به صورت دستی هم می‌توانید زمان را تنظیم کنید. برای تنظیم دستی ساعت در تلویزیون سامسونگ، گزینه «تنظیمات عمومی» را از منوی تلویزیون انتخاب کنید. در مرحله بعد باید گزینه «ساعت و تاریخ» و سپس حالت دستی یا “Manual” را به جای خودکار یا “Auto” انتخاب کنید. درنهایت، با استفاده از کلیدهای جهت‌دار ریموت کنترل زمان را تنظیم و انتخاب خود را تایید کنید.

 

اگر همچنان با تنظیم ساعت و تاریخ تلویزیون سامسونگ خود مشکل دارید، میتوانید برای حل این مشکل از طریق چت یا تلفن با تیم پشتیبانی گلدتکنیک تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید ؟

کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند

  • 02178409
  • info@goldtechnic.ir