logo2-wp

تعمیر تلویزیون آب خورده با دستگاه باندینگ

تعمیر تلویزیون آب خورده با دستگاه باندینگ

تعمیر تلویزیون آب خورده با دستگاه باندینگ

در این مقاله به بررسی نحوه تعمیر تلویزیون آب خورده با دستگاه باندینگ می‌پردازیم.

تلویزیون و دیگر انواع لوازم برقی، حساسیت بالایی به آب و انواع مایعات دارند و حتی کوچکترین تماس آنها با آب یا ریختن آب روی آنها، موجب خرابی و از کار افتادن دستگاه می‌شود.

 

دستگاه باندینگ با دقت بسیار بالا به تعمیرکار کمک میکند تا با کیفیت مناسب فلت های COF معیوب در پنل را که ممکن است بر اثر کارکرد زیاد یا آبخوردگی آسیب دیده اند را به راحتی تعویض نموده و یا مدارهایی که دچار مشکل شده‌اند را شناسایی و تعویض نماید.

 

بندینگ ماشین با استفاده از ابزار دقیق و پیشرفته خود اتصالات از بین رفته مابین COF و PCB و ال سی دی را پیدا کرده و تعمیر می کند.

 

 

فلت پنل COF چیست؟

 

فلت پنل که در میان برخی از تعمیرکاران با نام کاف شناخته می شود متصل کننده پنل به برد خط کشی است و تصویر را منتقل می کند. پنل صفحه نمایش تلویزیون به طور کلی از چندین و چند خط عمودی رنگ تشکیل شده است که تصاویر از طریق فلت پنل به صفحه نمایش منتقل میشود.

در صورت نفوذ مایعات (معمولا شوینده ها و پاک کننده های اسپری شونده) نوار های عمودی در تصویر مشاهده خواهد شد.

مجموعه گلدتکنیک، مفتخر است علاوه بر فروش انواع COF، با دستگاه باندینگ(دستگاه فلت زن تلویزیون یا دستگاه تعویض فلت تلویزیون) تعمیرات انواع تلویزیون‌های آب‌خورده را انجام دهد.

 

تعمیر تلویزیون

 

 

چطور از ریختن یا نفوذ آب و رطوبت به بخش‌های داخلی تلویزیون جلوگیری کنیم؟

 

برای جلوگیری از آسیب ناشی از ریختن تصادفی آب یا رطوبت اضافی موجود در هوا، می‌توان از محافظ صفحه استفاده کرد. اما به طور کلی باید تلویزیون را از مناطق مرطوب دور نگه دارید و از پاشیدن آب روی دستگاه خودداری کنید. در صورت نشتی یا ریختن آب روی تلویزیون نیز باید صفحه و در صورت لزوم بخش‌های داخلی آن را در اسرع وقت تمیز کنید تا از آسیب شدید به اجزا و کریستال‌های داخلی آن، جلوگیری شود.

 

پیشنهاد مطالعه: نحوه نگهداری و مراقبت از تلویزیون

 

هنگام آبخوردگی تلویزیون ال جی چه کنیم؟

 

به محض این که متوجه آبخوردگی تلویزیون شدید، دستگاه را خاموش کرده و از برق بکشید. با این کار از سوختن مدارها و اتصالات جلوگیری خواهید کرد. اگر قطعات رطوبت روی صفحه تلویزیون هستند، آنها را با یک دستمال تمیز و نرم، خشک کنید.

 

اگر پنل تلویزیون شما آب خورده و قصد تعمیر آن را دارید تنها کافیست از طریق صفحه تعمیر تلویزیون درخواست خود را ثبت کنید و منتظر تماس کارشناسان گلدتکنیک شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید ؟

کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند

  • 02178409
  • info@goldtechnic.ir