logo2-wp

آموزش نصب تلویزیون به دیوار

آموزش نصب تلویزیون به دیوار

آموزش نصب تلویزیون به دیوار

نصب تلویزیون به دیوار از جمله آگاهی‌هایی است که بهتر است قبل از اقدام به نصب از آن اطلاع داشته باشید تا موقع نصب محصول روی دیوار دچار سردرگمی و پشیمانی نشوید.

افراد زیادی هستند که دوست دارند تلویزیون های خود را به جای قرار دادن بر روی میز، بر روی دیوار نصب کنند. اما بهتر است بدانید که برخی افراد در هنگام نصب نادرست تلویزیون روی دیوار صدماتی به دستگاه وارد کرده‌اند. نصب کردن تلویزیون بر روی دیوار نیازمند راهنمایی و آگاهی‌هایی است که باید آن‌ها را بدانید و سپس تصمیم به انجام اینکار بگیرید.
این مقاله برای آگاهی شما آموزش نصب تلویزیون به دیوار برای شما عزیزان تهیه شده است. پس در ادامه همراه ما باشید.

 

انواع براکت دیواری

 

این پایه ها بر اساس کاربرد های مختلف و نحوه نصب به گروه های زیر تقسیم بندی میشوند:

– ثابت
– متحرک بالا و پایین یا چپ و راست
– متحرک بازویی تمام جهات
– براکت سقفی
– استند ایستاده ال سی دی

جهت خرید انواع براکت وارد سایت گلدتکنیک شوید.

 

 

نکات لازم برای نصب تلویزیون روی دیوار

 

۱) تعیین مکان

 

اولین قدم برای نصب تلویزیون روی دیوار، تعیین مکان مناسب است. عواملی مانند زاویه دید، فاصله از محل نشیمن و دسترسی به پریزهای برق و کابل‌ها را در نظر بگیرید

۲) نصب براکت

 

پس از تعیین مکان، باید براکت تلویزیون را در دیوار نصب کنید. نصب تلویزیون روی براکت متناسب با وزن آن بسیار مهم است. ابتدا محل نصب پایه یا براکت تلویزیون را روی دیوار علامت بزنید. از یک سطح استفاده کنید که کاملا صاف باشد. سعی کنید محل نصب براکت روی دیوار کاملا تراز باشد. برای این کار می‌توانید از ابزار تراز استفاده کنید. در صورت نداشتن ابزار تراز می‌توانید از اپلیکیشن تراز روی گوشی موبایل خود استفاده کنید.

سوراخ کردن محل‌های مشخص‌شده با دریل و رول‌پلاک کردن آن و همچنین اطمینان از قرار دادن دقیق پیچ‌ها، به جلوگیری از هرگونه آسیب به دیوار و تلویزیون کمک می‌کند. وقتی سوراخ‌ها در جای مناسب خود ایجاد شدند، پایه را با استفاده از پیچ‌های ارائه‌شده به دیوار وصل کنید. با بررسی پایداری و سفت بودن پیچ‌ها، مطمئن شوید که پایه به دیوار محکم شده باشد.

 

۳) نصب تلویزیون

 

مرحله آخر این است که تلویزیون را به پایه وصل کنید. تلویزیون را بااحتیاط بلند کنید و سوراخ‌های تعبیه شده در پشت تلویزیون را با براکت‌های روی پایه تراز کنید. پس از تراز شدن، تلویزیون را روی براکت‌ها پایین بیاورید و مطمئن شوید که به طور ایمن قرار گرفته است. برای اطمینان از اتصال محکم، از هر پیچ یا براکت اضافی همراه با تلویزیون یا پایه آن استفاده کنید.

درنهایت، کابل‌های لازم را به شکل کاملا مرتب به تلویزیون وصل کنید تا ظاهری تمیز و منظم به وجود آید. اکنون بنشینید و از تماشای تلویزیون تازه نصب‌شده خود روی دیوار لذت ببرید.

 

مزایای نصب تلویزیون روی دیوار

 

در صورت قرار دادن این دستگاه روی دیوار دیگر نیازی به پرداخت هزینه برای میز تلویزیون ندارید. در نتیجه یکی از مزیت های آن صرفه جویی در هزینه شما است. برخی خانواده ها با داشتن فرزند کوچک و بازی گوش دغدغه آسیب رسیدن به تلویزیون را دارند که با نصب آن بر روی دیوار شما از نگرانی برق گرفتی یا آسیب های احتمالی رهایی پیدا خواهید کرد. همچنین نیز با جایگذاری تلویزیون روی دیوار فضای بیشتری در اختیار خواهید داشت. در نتیجه پیشنهاد خوبی برای افرادی است که محیط کوچک و کم جایی دارند.
برای دانستن رابطه بین ابعاد تلویزیون و فاصله تلویزیون تا چشم بیننده کلیک کنید.

 

درصورتیکه برای نصب تلویزیون نیاز به مشاوره بیشتر دارید و به دنبال متخصص اینکار می‌ گردید به راحتی میتوانید با ما در شرکت گلدتکنیک در تماس باشید تا متخصص به منزل شما اعزام شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید ؟

کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند

  • 02178409
  • info@goldtechnic.ir