logo2-wp

آشنایی با Smart TV

آشنایی با Smart TV

آشنایی با Smart TV

در این مقاله قصد آشنایی با Smart TV داریم.

تلویزیون هوشمند قابلیت‌های نرم‌افزاری متعددی دارد اما ویژگی اصلی و الزامی، دسترسی به اینترنت و امکان استفاده از دنیای وب است.

اولین نسل تلویزیون هایی که قابلیت اتصال به اینترنت داشتند BBTV ها یا تلویزیون های باند پهن بودند.

که تنها امکان استفاده از چند سایت اینترنتی را داشتند (در ابتدا فقط سایت accuweather.com قابل نمایش بود).
پس از مدتی تلویزیون های هوشمند که علاوه بر نمایش محتوای شبکه های تلویزیونی، به بیننده این امکان را می دهد که از صفحات اینترنت ودیگر قابلیت ها و خدمات مثل دانلود کردن برنامه های کاربردی و استفاده از آنها لذت ببرد. وارد بازار شدند.

 

تلویزیونهای اسمارت برای نخستین بار با معرفی مدل 42/47LW57000-TA و در سال 2011 میلادی وارد بازار ایران شدند.

 

 

Home Dashboard

داشبورد خانگي (صفحه اصلی)
ال جى به اين نتيجه رسيده است كه پيچيدگى دشمن سرگرمى است. به همين دليل در اين دستگاه يك محيط كاربرى مستقيم طراحى كرده است كه داراى يك صفحه اصلى با امكان دسترسى راحت و سريع به هر چیز با قابليت جابه جايى در بين گزينه هاى مورد نظر شما مى باشد.
شما در اين صفحه مشاهده مى كنيد كه چه برنامه اى در حال اجرا است و همچنين در كنار آن مى توانيد محتواى مورد نظر خود را جستجو كرده و چندين قابليت را همزمان اجرا نموده و آنچه را كه دوست داريد انتخاب كنيد. همه اينها از طريق يك صفحه قابل دسترسی است.
اين صفحه دسترسى اصلى كه Home Dashboard نامیده می شود در حقیقت فهرست اصلی تلویزیون هوشمند ال جى است و براى راحتى هرچه بيشتر مصرف كننده در استفاده از اين دستگاه طراحى شده است. صفحه Home Dashboard از سه قسمت اصلی تشکیل شده است. Live TV ، Cards و Launcher bar.

 

Cards

نمايش محتوا، و سرويس هاى اينترنتى مختلف به صورت دسته بندى شده براى دسترسى هرچه آسان تر. شما مى توانيد با استفاده از كنترل جادويى در ميان اين سرويس ها به صورت متوالى جا به جا شده و از برنامه اى به برنامه ديگر برويد.

 

Live TV

قابليت پخش زنده و مشاهده شبكه ها و برنامه هاى پرطرفدار به همراه اطلاعاتى چون نام و شماره شبكه مورد نظر و نمايش برنامه پخش.

 

Launcher Bar

در پائين اين صفحه يك نوار دسترسى قرار دارد كه به شما اين امكان را مى دهد عملكرد مورد نياز خود را جستجو كرده و اجرا كنيد. همچنين در اين نوار مى توانيد برنامه هاى مورد نياز خود را به دلخواه و براى دسترسى راحت تر قرار دهيد.

 

ویژگی های تلویزیون اسمارت:

كاملا مرتب : تلويزيون هوشمند ال جي براي استفاده نيازي به آموزش ندارد. بچه ها و بزرگسالان براحتي مي توانند استفاده كنند.
دسترسي : هر محتوا با چند كليك در دسترس شماست.
نوار ابزار : برنامه هاي جستجو و مرور گر وب و … كه پر كاربردترين هستند روي اين نوار قرار دارند.
آيكون بزرگ : باز هم براي راحتي كاربر

 

SMART SHARE

اشتراک هوشمند به منظور دسترسی راحت بدون سیم به محتوای ذخیره شده در دستگاه های دیجیتال از جمله دوربین های دیجیتال و گوشی های دیجیتال و همچنین رایانه ها.

 

 

اطلاعات كامل محتوا : هنگام مشاهده فيام مي توانيد اطلاعات كامل محتوا را مشاهده كنيد.
استفاده از فقط يك نمايشگر: كابران براحتي مي توانند محتوا ها و فايلهاي موجود در كامپيوتر و .. را از طريق تلويزيون هوشمند ال جي مشاهده كنند.با استفاده از DLNA و USB و … قابليت استفاده از كليه رسانه ها را به شما مي دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید ؟

کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند

  • 02178409
  • info@goldtechnic.ir